DUX S.J.
Witamy serdecznie!
Zaloguj się lub Zarejestruj

0 0,00 pln

  usd eur gbp
  • Strona główna
  • O nas
  • Kontakt
  • wyróżnienia i nagrody
  • fryderyk 2024
  • WARSZAWSKA OPERA KAMERALNA
KATALOG PŁYT

Kategorie

  • CD
    • antologie
    • cross-over
    • cross-over;CD
    • jazz
    • muzyka dawna
    • muzyka elektroakustyczna
    • muzyka elektroniczna
    • muzyka instrumentalna
    • muzyka sakralna
    • muzyka sakralna;CD
    • muzyka wokalna
    • muzyka wokalno-instrumentalna
      • formy orkiestrowe i symfoniczne
      • kameralna
      • wielkie formy
      • zespoły wokalne
      • zespoły wokalne, chór
    • opera i operetka
    • wydawnictwa dla dzieci
  • DVD
  • KSIĄŻKI
  • WARSZAWSKA OPERA KAMERALNA
  • Winyle

Ostatnio oglądane

  • ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY
    ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY
  • Strona główna
  • CD
  • muzyka wokalno-instrumentalna
  • ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY
ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY

51,50 pln

kup teraz

ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY

Kompozytorzy Bargielski, Zbigniew ∎
Wykonawcy Murawska, Maria ∎ , Nowak, Dorota ∎ , Piotrowski, Paweł ∎ , Radziński, Paweł ∎
DUX 2222   
Twórczość wokalno-instrumentalna, w tym liczne pieśni, stanowi ważną część dorobku kompozytorskiego Zbigniewa Bargielskiego. Artysta, który sam jest autorem kilkudziesięciu utworów poetyckich, tym razem sięga po teksty innych autorów XX i XXI wieku. Unikające bezpośredniego opisu czy ilustracji tworzą nastrój kreowany przez osobistą wypowiedź podmiotu lirycznego. Podobnie jak podążająca ze semantyką tekstu muzyka, wynikająca ze słów, które stanowią punkt wyjścia, stają się elementem sprawczym. Niemal ascetyczna warstwa dźwiękowa, na którą składają się liczne momenty ciszy i urywane, uwolnione z tonalności motywy, tworzy aurę kontemplacyjną, sprzyjającą filozoficznym rozmyślaniom, nie tylko na wokół miłosnej tematyki, która jest motywem przewodnim albumu. Oboje wokaliści, dysponujący szeroką, operową rozpiętością dynamiczną i barwową głosu, w pieśniach ukazują zmysł dramatyczny, stopniując napięcie i wciągając słuchacza w swoją opowieść.

Powiadom znajomego Zapytaj o produkt Pobierz jako PDF Powiadom o zmianie ceny Dodaj do schowka

DUX 2222Total time: [59:17]
Zbigniew Bargielski
Noc-Dzień. Pięć pieśni na sopran i fortepian Night-Day. Five Songs for soprano and piano619488
1. Noc-Dzień. Pięć pieśni na sopran i fortepian | Night-Day. Five Songs for soprano and piano
[8:40]
 
Zbigniew Bargielski
Dwie pieśni na mezzosopran i fortepian Two Songs for mezzo-soprano and piano619489
2. Adam i Ewa na mezzosopran i fortepian | Adam and Eve for mezzo-soprano and piano
[4:32]
3. Akt strzelisty na mezzosopran solo | Ejaculatory Prayer for mezzo-soprano solo
[2:38]
 
Zbigniew Bargielski
Sen mara na baryton i fortepian Nightmare for baritone and piano619490
4. Nie lękaj się | Do Not Be Afraid
[3:05]
5. Próg Persefony | Persephone´s Threshold
[2:02]
6. Biały dzień | White Day
[2:48]
7. Poprzebierani dla niepoznaki | Dressed Up to Disguise
[2:54]
8. Pod rozpacz | Beneath Despair
[2:15]
9. Znaki zapytania | Question Marks
[3:34]
 
Zbigniew Bargielski
Cztery pieśni miłosne na mezzosopran i fortepian Four Love Songs for mezzo-soprano and piano619491
10. Oto ja, Kobieta | Here I Am, a Woman
[2:21]
11. Gdy wyłuskasz | When You Strip Away the Last Grain
[2:21]
12. W kręgu | In the Circle
[1:32]
13. Matka | Mother
[3:36]
 
Zbigniew Bargielski
List do Mileny [Brief an Milena] na sopran, skrzypce i fortepian Letter to Milena [Brief an Milena] for soprano, violin and piano619492
14. List do Mileny [Brief an Milena] na sopran, skrzypce i fortepian | Letter to Milena [Brief an Milena] for soprano, violin and piano
[16:41]
Wykonawcy:
Dorota Nowak /sopran/
Paweł Piotrowski /baryton/
Paweł Radziński /skrzypce/
Maria Murawska /fortepian/

Nie dodano jeszcze żadnej opini.
Dodaj swoją opinię

Rekomendacje

POLSKA LIRYKA CHÓRALNA

POLSKA LIRYKA CHÓRALNA

DUX 2111   
Utwory Wojciecha i Pawła Łukaszewskich stanowiące esencję niniejszej płyty, to zaledwie drobny wycinek obszernej twórczości chóralnej w dorobku obu kompozytorów. Jednocześnie można interpretować je jako dowód na istnienie tzw. „genu muzycznego”, który wskazuje na istnienie więzi duchowej łączącej ojca z synem. Most między sacrum a profanum utkany z kompozycji chóralnych do tekstów najwybitniejszych polskich poetów, prowadzi słuchaczy do mistycznego wnętrza ludzkiego doświadczenia. Przejrzystość formy, przeważająca faktura homofoniczna, gęste struktury harmoniczne oraz nastrój zadumy i smutku to charakterystyczne cechy kompozycji Wojciecha Łukaszewskiego.
W twórczości chóralnej Pawła Łukaszewskiego kluczowe znaczenie ma warstwa słowna. Sens rodzi się z dialogu między tekstem a muzyką, w którym brzmienia wzmacniają duchowe przesłanie słów. Kompozycje ojca i syna, silnie zakorzenione w tradycji sakralnej, sięgają w głąb ludzkiej duchowości, tworząc przestrzeń refleksji i kontemplacji.
51,50 pln
kup teraz
FLUTE LANDSCAPES

FLUTE LANDSCAPES

DUX 1777   
Album zawiera kompozycje powstałe w XX wieku, w których flet jest wiodącym instrumentem. Sonatina amerykańskiego kompozytora Eldina Burtona to jedno z nielicznych jego dzieł, stała się jednak elementem kanonicznego repertuaru fletowego. Jej skrajne części wyróżnia ludyczny, radosny charakter, skontrastowany z sielankowym, stonowanym środkowym ogniwem. Mająca na tej płycie swoją polską premierę fonograficzną Sonata Srula Irvinga Glicka to utwór w którym elementy tradycyjnej muzyki żydowskiej dopełnione są bogatą melodyką i harmoniką opartą na licznych modulacjach, co stanowi wyróżnik stylu kanadyjskiego twórcy. Ostatnim utworem są Trzy akwarele francuskiego flecisty i kompozytora, Philippe’a Gauberta, w których do fletu i fortepianu dołącza fagot. Kompozycje łączą w sobie wpływy impresjonizmu, muzyki ilustracyjnej oraz iberyjskiej.
Wykonawcy tej płyty to uhonorowani licznymi nagrodami soliści i pedagodzy, a także znakomici kameraliści, czego dowodem są ich interpretacje pełne niuansów i lekkości.




51,50 pln
kup teraz
Jazz z MACV. MOZART • FILIP WOJCIECHOWSKI

Jazz z MACV. MOZART • FILIP WOJCIECHOWSKI

DUX 2212   
Płyta, na której znalazły się dwa koncerty fortepianowe Mozarta to połączenie dwóch pozornie odległych światów – oryginalnych dzieł kompozytora i jazzowej improwizacji. Można się tu jednak dopatrzyć nawiązania do popularnej w XVIII sztuki wariacyjnej i improwizatorskiego kunsztu organistów.
Dla Filipa Wojciechowskiego, pianisty, który równie dobrze czuje się w klasyce, jak i jazzie, jest to pierwsze nagranie na fortepianie historycznym, kopii Pleyela z 1830 roku – który nadaje współczesnym kadencjom wyjątkowy koloryt, przywodzący na myśl atmosferę klubów jazzowych. Grająca na instrumentach dawnych orkiestra MACV pozostaje w tym projekcie na straży oryginalnego stylu, wysmakowanej estetyki klasycyzmu. Od pełnej lekkości i blasku dźwiękowej aury tonacji F-dur po dramatyczne harmonie i napięcie zwiastujące powiew romantyzmu w tonacji d-moll. To album, który potwierdza, że nawet w odniesieniu do twórczości uznawanej za nienaruszalny kanon jest przestrzeń dla nowych interpretacji, jeśli tylko idą za nimi kunszt wykonawczy, wizja i szacunek dla oryginału.




51,50 pln
kup teraz
MOZART • REQUIEM WINYL

MOZART • REQUIEM WINYL

DUX 7156 | WOK VR 007   
Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta to utwór, który jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od kręgu kulturowego, wyznawanej religii czy muzycznych preferencji. Mozart pisał tę mszę żałobną w ostatnich tygodniach i godzinach życia, ciężko chory, przekonany, że pisze ją dla siebie. Nie trzeba jednak znać historii jego powstania, by poczuć głębię jej wyrazu, dramatyzm i pokorę przed tym, co nieuchronnie czeka każdego – śmiercią i tym, co za jej progiem. Requiem oszałamia maestrią techniczną, inwencją melodyczną, konstrukcją od pojedynczego motywu, po podwójną fugę, także w częściach, które dopisał przyjaciel Mozarta, Süssmayr, by dzieło mogło przybrać skończoną postać. Jednak dla wykonawców nie one mają znaczenie, a sprawienie, by słuchacz mógł doświadczyć głębokiego poruszenia. Znakomicie realizują ten cel wybitni soliści o międzynarodowej renomie, którzy wzięli udział w nagraniu,  Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej - Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą swojego szefa i Zespół Wokalny WOK. Energia, błyskotliwość, pasja i szlachetne brzmienie instrumentów historycznych to wyróżniki tego wykonania.
Nagranie zrealizowane w stroju A₁ = 430 Hz powstało na podstawie urtextu wydawnictwa New Mozart Edition w opracowaniu Leopolda Nowaka.
115,00 pln
kup teraz

Klienci, którzy kupili: ZBIGNIEW BARGIELSKI VOL. 3 • LIST DO MILENY, kupili również:

TELEMANN • SUITES & CONCERTO • ALTBERG ENSEMBLE, VAN HEYGHEN

TELEMANN • SUITES & CONCERTO • ALTBERG ENSEMBLE, VAN HEYGHEN

DUX 1761   NOMINACJA FRYDERYK 2023
• Ouverture-Suite D-dur, na 2 trąbki, kotły, smyczki i basso continuo TWV 55: D18 • Ouverture a-moll na 2 flety proste, 2 oboje, fagot, smyczki i basso continuo TWV 55: a4 • Concerto Polonois G-dur na smyczki i basso continuo TWV 43: G7 • Ouverture D-dur na 2 flety traverso, róg, fagot, smyczki i basso continuo TWV 55: D23
50,50 pln
kup teraz
JADWIGA SARNECKA •  BALLADY I MINIATURY NA FORTEPIAN SOLO

JADWIGA SARNECKA • BALLADY I MINIATURY NA FORTEPIAN SOLO

DUX 2186/2187   
• I Ballada as-moll [op. 6] (1906) • • II Ballada a-moll (1907) • • III Ballada As-dur [Damen-Ballade] • • IV Ballada cis-moll (1909–10) • • V Ballada fis-moll [op. 11] (1910–11) • • VI Ballada Es-dur (1911–13) •


51,50 pln
kup teraz
FRANZ SCHUBERT • DIE SCHÖNE MÜLLERIN

FRANZ SCHUBERT • DIE SCHÖNE MÜLLERIN

DUX 2073   
Na płycie znajduje się nagranie Pięknej młynarki [niem. Die schöne Müllerin] odmienne od większości interpretacji. Jest to pierwsze w Polsce – i jedno z pierwszych w ogóle – wykonanie tego cyklu pieśni przez kontratenora, z towarzyszeniem fortepianu historycznego. Wysoki rejestr sprzyja wzmocnieniu efektu niewinności i żarliwości uczuć bohatera, nieszczęśliwie zakochanego młynarczyka.
Cykl napisany przez zaledwie dwudziestosześcioletniego Franciszka Schuberta jest dziś traktowany jako szczytowe osiągnięcie gatunku pieśni romantycznej. Muzyka nie jest jedynie dopełnieniem tekstu, stanowi z nim całość, reagując na najdrobniejsze drgnienia emocji bohatera, malując mistrzowską scenografię rozgrywającego się dramatu. I choć miłosna historia nie kończy się szczęśliwie, całość ma raczej pogodny charakter. Być może w tej subtelności tkwi sekret popularności Pięknej młynarki. To chwila wytchnienia, możliwość całkowitego przeniesienia się w realia, które dawno już nie istnieją, a jednak poruszają jednakowo wyobraźnię słuchaczy i wykonawców.





51,50 pln
kup teraz
GINASTERA • Piano Chamber Music

GINASTERA • Piano Chamber Music

DUX 2216   
Koncepcja płyty zrodziła się z wieloletniej fascynacji Andrzeja Pikula dziełami argentyńskiego kompozytora, Alberta Ginastery. Znalazły się na niej utwory kameralne pochodzące z różnych okresów twórczości przeznaczone na fortepian oraz instrumenty smyczkowe lub głos. Słyszalne są w nich zarówno wpływy argentyńskiej muzyki tradycyjnej, jak i powiew kosmopolitycznej awangardy. Ginastera wykształcił swój własny idiom wyimaginowanego folkloru, w którym fortepian przejmuje rolę tradycyjnej gitary, wykorzystując m.in. charakterystyczne dla niej akordy i przewijające się w akompaniamencie rytmy tradycyjnego tańca gauchów. Jednocześnie śmiało eksperymentuje z formą, wzbogacając klasyczne struktury o wirtuozowskie solowe kadencje poszczególnych instrumentów.
Wszystkie kompozycje cechują jaskrawe kontrasty: od gwałtownych, przesuwanych akcentów, synkopowanych tanecznych rytmów, orgiastycznych erupcji akordowych po wyciszenie i intymną kantylenę, w wyrafinowanej kolorystyce i surrealistycznej atmosferze. Dla wykonawców są zaś okazją do popisania się wirtuozerią i wszechstronną muzyczną wyobraźnią.

51,50 pln
kup teraz

Newsletter

Naświeższe wiadomości o naszej
ofercie w Twojej skrzynce e-mail!.

Informacje

  • Kontakt
  • Regulamin
  • Strona główna

DUX RECORDING PRODUCERS

02-511 Warszawa ul.Morskie Oko 2
tel/fax +48 22 849 18 59,
e-mail: dux@dux.pl, sklep@dux.pl
Copyright © 2026
oprogramowanie sklepu: AptusShop projekt i strony: Aptus.pl
POLSKA LIRYKA CHÓRALNA

POLSKA LIRYKA CHÓRALNA

DUX 2111   
Utwory Wojciecha i Pawła Łukaszewskich stanowiące esencję niniejszej płyty, to zaledwie drobny wycinek obszernej twórczości chóralnej w dorobku obu kompozytorów. Jednocześnie można interpretować je jako dowód na istnienie tzw. „genu muzycznego”, który wskazuje na istnienie więzi duchowej łączącej ojca z synem. Most między sacrum a profanum utkany z kompozycji chóralnych do tekstów najwybitniejszych polskich poetów, prowadzi słuchaczy do mistycznego wnętrza ludzkiego doświadczenia. Przejrzystość formy, przeważająca faktura homofoniczna, gęste struktury harmoniczne oraz nastrój zadumy i smutku to charakterystyczne cechy kompozycji Wojciecha Łukaszewskiego.
W twórczości chóralnej Pawła Łukaszewskiego kluczowe znaczenie ma warstwa słowna. Sens rodzi się z dialogu między tekstem a muzyką, w którym brzmienia wzmacniają duchowe przesłanie słów. Kompozycje ojca i syna, silnie zakorzenione w tradycji sakralnej, sięgają w głąb ludzkiej duchowości, tworząc przestrzeń refleksji i kontemplacji.
51,50 pln
kup teraz
FLUTE LANDSCAPES

FLUTE LANDSCAPES

DUX 1777   
Album zawiera kompozycje powstałe w XX wieku, w których flet jest wiodącym instrumentem. Sonatina amerykańskiego kompozytora Eldina Burtona to jedno z nielicznych jego dzieł, stała się jednak elementem kanonicznego repertuaru fletowego. Jej skrajne części wyróżnia ludyczny, radosny charakter, skontrastowany z sielankowym, stonowanym środkowym ogniwem. Mająca na tej płycie swoją polską premierę fonograficzną Sonata Srula Irvinga Glicka to utwór w którym elementy tradycyjnej muzyki żydowskiej dopełnione są bogatą melodyką i harmoniką opartą na licznych modulacjach, co stanowi wyróżnik stylu kanadyjskiego twórcy. Ostatnim utworem są Trzy akwarele francuskiego flecisty i kompozytora, Philippe’a Gauberta, w których do fletu i fortepianu dołącza fagot. Kompozycje łączą w sobie wpływy impresjonizmu, muzyki ilustracyjnej oraz iberyjskiej.
Wykonawcy tej płyty to uhonorowani licznymi nagrodami soliści i pedagodzy, a także znakomici kameraliści, czego dowodem są ich interpretacje pełne niuansów i lekkości.




51,50 pln
kup teraz
Jazz z MACV. MOZART • FILIP WOJCIECHOWSKI

Jazz z MACV. MOZART • FILIP WOJCIECHOWSKI

DUX 2212   
Płyta, na której znalazły się dwa koncerty fortepianowe Mozarta to połączenie dwóch pozornie odległych światów – oryginalnych dzieł kompozytora i jazzowej improwizacji. Można się tu jednak dopatrzyć nawiązania do popularnej w XVIII sztuki wariacyjnej i improwizatorskiego kunsztu organistów.
Dla Filipa Wojciechowskiego, pianisty, który równie dobrze czuje się w klasyce, jak i jazzie, jest to pierwsze nagranie na fortepianie historycznym, kopii Pleyela z 1830 roku – który nadaje współczesnym kadencjom wyjątkowy koloryt, przywodzący na myśl atmosferę klubów jazzowych. Grająca na instrumentach dawnych orkiestra MACV pozostaje w tym projekcie na straży oryginalnego stylu, wysmakowanej estetyki klasycyzmu. Od pełnej lekkości i blasku dźwiękowej aury tonacji F-dur po dramatyczne harmonie i napięcie zwiastujące powiew romantyzmu w tonacji d-moll. To album, który potwierdza, że nawet w odniesieniu do twórczości uznawanej za nienaruszalny kanon jest przestrzeń dla nowych interpretacji, jeśli tylko idą za nimi kunszt wykonawczy, wizja i szacunek dla oryginału.




51,50 pln
kup teraz
MOZART • REQUIEM WINYL

MOZART • REQUIEM WINYL

DUX 7156 | WOK VR 007   
Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta to utwór, który jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od kręgu kulturowego, wyznawanej religii czy muzycznych preferencji. Mozart pisał tę mszę żałobną w ostatnich tygodniach i godzinach życia, ciężko chory, przekonany, że pisze ją dla siebie. Nie trzeba jednak znać historii jego powstania, by poczuć głębię jej wyrazu, dramatyzm i pokorę przed tym, co nieuchronnie czeka każdego – śmiercią i tym, co za jej progiem. Requiem oszałamia maestrią techniczną, inwencją melodyczną, konstrukcją od pojedynczego motywu, po podwójną fugę, także w częściach, które dopisał przyjaciel Mozarta, Süssmayr, by dzieło mogło przybrać skończoną postać. Jednak dla wykonawców nie one mają znaczenie, a sprawienie, by słuchacz mógł doświadczyć głębokiego poruszenia. Znakomicie realizują ten cel wybitni soliści o międzynarodowej renomie, którzy wzięli udział w nagraniu,  Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej - Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą swojego szefa i Zespół Wokalny WOK. Energia, błyskotliwość, pasja i szlachetne brzmienie instrumentów historycznych to wyróżniki tego wykonania.
Nagranie zrealizowane w stroju A₁ = 430 Hz powstało na podstawie urtextu wydawnictwa New Mozart Edition w opracowaniu Leopolda Nowaka.
115,00 pln
kup teraz
DUX S.J.
0,00 pln ( 0szt. )
Szukaj